top of page

ПОДАЧА СКАРГ У ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД

Європейський суд з прав (ЄСПЛ) людини виконує важливу роль у захисті прав і свобод, коли національний суд України не забезпечив належного захисту від порушень

Три основні вимоги до подання скарги до ЄСПЛ:

Вичерпання всіх внутрішніх засобів правового захисту. Перш ніж звертатися до ЄСПЛ, потрібно використовувати всі можливості внутрішнього правового захисту в своїй країні, включаючи апеляції та касаційні судові процедури.

Дотримання термінів. Є терміни, протягом яких можна подавати такі скарги. Зазвичай це шість місяців з моменту остаточного рішення національного суду.

Зацікавленість. Скаргу може подавати будь-яка особа, яка вважає, що її права порушено, але важливо мати статус “жертви” порушення.

Як подавати заяву до Суду?

  • Офіційними мовами Суду є англійська та французька, але за бажанням Ви можете звертатися до Секретаріату Суду офіційною мовою однієї з держав, що ратифікували Конвенцію. На початковій стадії провадження Суд може також листуватися з Вами цією мовою. Проте, якщо Суд не визнає заяву неприйнятною на основі надісланих документів, а вирішить запропонувати Уряду висловити свою позицію щодо скарг заявника, Суд вестиме листування англійською чи французькою мовою, а Ви чи Ваш представник, за загальним правилом, повинні будете надсилати подальші зауваження англійською чи французькою мовою.

Що писати в заяві?

Згідно з положеннями правила 47 Регламенту Суду, в заяві необхідно:
а) навести стислий виклад фактів, щодо яких Ви скаржитися, та суть Ваших скарг;
б) зазначити права, гарантовані Конвенцією або протоколами до неї, які, на Вашу думку, були порушені;
в) назвати національні засоби юридичного захисту, якими Ви скористалися;
г) навести перелік рішень судів (або інших державних органів) у справі, із зазначенням дати кожного рішення та органу, який його виніс, а також коротку інформацію про зміст цього рішення. До листа необхідно додати копії самих рішень (Суд не повертає надіслані йому документи, тому необхідно надсилати виключно копії, а не оригінали)
Правило 45 Регламенту Суду вимагає, щоб заява була підписана Вами як заявником, або Вашим представником. Однак якщо Ви не бажаєте розкривати свою особу, Ви маєте про це зазначити в заяві до Суду та викласти причини на виправдання такого відступу від загального правила гласності провадження в Суді. У виняткових і виправданих випадках Голова Палати Суду може надати дозвіл на анонімність.

Переваги співпраці з нами у оскарженні судових рішень до ЄСПЛ:

  • Професійний юрист має досвід у підготовці скарг та подальшому супроводі їх у ЄСПЛ.

  • Юридична фірма надасть вам підтримку та консультації протягом всього процесу.

  • Ще на етапі підготовки професійної консультації ми визначаємо перспективи розгляду справи у ЄСПЛ.

Якщо ви необхідно подати заяву до Європейського суду – Вам саме до нас!

Ми допоможемо вам подати заяву до ЄСПЛ!

Ужгород, вул. Юрія Гойди, 28, приміщення 18

Політика конфіденційності

bottom of page